Zachować letnie wspomnienia z natury

PinExt Zachować letnie wspomnienia z natury
natura 198x300 Zachować letnie wspomnienia z natury

Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

Pogoda w tym roku jest dość łaskawa. Sporo jest pięknych dni, kiedy można z dziećmi wybrać się na spacer, do lasu, na łąkę. Bardzo często bierzemy ze sobą cienki większy kocyk, by zrobić sobie podczas spaceru dłuższy postój na jakieś fajne przyrodnicze zabawy.  Maluchy – Kubuś i Kalinka często się sobie nawzajem psocą. Najczęściej Kuba kiedy Kalinka siedzi na kocu i ogląda zerwane kwiatki z pieczołowitością małej pani profesor botaniki, ów wyciąga z dużym sprytem spod niej kocyk i Kalinka jak kulka turla się po trawie. I chociaż Kuba robi to często z przekory, to siostrze wcale to nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie – śmiechu przy tym co nie miara!

Kuba zabiera na nasze dłuższe przyrodnicze wycieczki moją podręczną lupę, by baaardziej z bliska obserwować ślimaki po deszczu, mrówki, świerszcze czy kwiaty, trawy i zboża. Rzecz jasna, Kalinka stara się go w tym naśladować.

zielnik 300x300 Zachować letnie wspomnienia z natury

Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

Ja z kolei pamiętam ze swojego dzieciństwa, że ogromną frajdę sprawiało mi zbieranie płatków kwiatów np. róży albo drobnych polnych rumianków, chabrów i maków do własnego zielnika. Najpierw suszyłam te dary przyrody w najgrubszych i najcięższych książkach, jakie tylko w domu wówczas kiedy byłam mała znalazłam. A teraz robię to z moimi dziećmi. Kubuś już ma swoje zbiory ususzonych roślin z zeszłego roku i sam zaczyna sygnalizować, jakich roślin mu brakuje i bardzo chciałby jej zasuszyć.

bros max 79x300 Zachować letnie wspomnienia z naturyJest jeszcze jedna rzecz, która mnie zawsze niesamowicie rozbraja w przyrodzie – poranny intensywny śpiew ptaków i rechot żab wieczorem w stawie. Postanowiłam nagrać te odgłosy natury i  zrobić z nich podkład „muzyczny” do filmików z naszych wycieczek. W tym roku robię to pierwszy raz, jestem tym podekscytowana!

A na takie letnie wycieczki bliższe lub dalsze nie ruszam się bez… BROS MAX-a na komary i kleszcze, bo trzeba pamiętać, że przyroda potrafi nawet na niewinnej wyciecze zaskoczyć też nieprzyjemnie. Po inwazji komarów dzieciaki mogłyby mieć problemy ze swędzącą skórą, a kleszcze to sami wiecie – rodzicielski strach przed boreliozą zawsze mam w pierwszym skojarzeniu z tymi żyjątkami. Złe nie śpi, ale przy odrobinie rozwagi uda się i temu zaradzić.  W sklepie www.blizejciebie.pl znajdziecie ten produkt i jeszcze kilka innych, które letnią porą mogą się przydać. Sprawdzcie w kategorii DZIECKO pod tym linkiem:  http://www.blizejciebie.pl/preparaty_przeciw_owadom

Podziel się na:
 • services sprite Zachować letnie wspomnienia z natury
 • kciuk Zachować letnie wspomnienia z natury
 • sledzik Zachować letnie wspomnienia z natury
 • sfora Zachować letnie wspomnienia z natury
 • forumowisko Zachować letnie wspomnienia z natury
 • services sprite Zachować letnie wspomnienia z natury
 • spis Zachować letnie wspomnienia z natury
 • wahacz Zachować letnie wspomnienia z natury
 • polec Zachować letnie wspomnienia z natury
 • co robie Zachować letnie wspomnienia z natury
 • gadu gadulive Zachować letnie wspomnienia z natury
 • services sprite Zachować letnie wspomnienia z natury
share save 171 16 Zachować letnie wspomnienia z natury
Ten wpis został opublikowany w kategorii , , , , , , , , , i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>