Wyprawka do szpitala, cz. 3 BIUST pod kontrolą

PinExt Wyprawka do szpitala, cz. 3 BIUST pod kontrolą

Biust, piersi, cyyyycusie, he, he – tak wymiennie mówię ja o tej części kobiecego ciała, która jednym z atrybutów kobiecości jest, a w czasie ciąży i podczas pierwszych miesięcy życia dziecka (może i lat nawet – w przypadku niektórych „laktywistek”).

Biust jest jednym z tych delikatnych tematów, na których większość kobiet się skupia i dokłada starań, by w okresie okołomaluszkowym – jak ja zwykłam ten czas ciąży + pierwszych miesięcy po urodzeniu dziecka nazywać – dbać nie tylko o ich codzienną higienę i pielęgnację. Kobiety starają się również o to, by go dobrze „ubrać”, aby „dobrze się czuł i… wyglądał”. Ponieważ z natury jestem optymistką, wierzę, że moje przekonanie w teorii i praktyce podziela duuuuże grono kobiet.

karmienie Wyprawka do szpitala, cz. 3 BIUST pod kontrolą
Nawet kiedy mamę morzy na chwilę sen, pierś jest z maluszkiem w ciągłym kontakcie… Źródło zdjęcia: http://pinterest.com/pin/27232772717683586/

Powiem Wam więc krótko i na temat, co mi udało się zrobić dla swojego biustu, podczas jego wzmożonej eksploatacji, a i nadmienię, co też jest moim, jak sadzę, niepowodzeniem.

Muszę powiedzieć, że jestem fanką koronkowej bielizny, która zdecydowanie wpływa na moje samopoczucie. Kiedy więc szukałam biustonoszy do karmienia piersią, które mogłabym ze sobą zabrać do szpitala, szukałam po prostu większych rozmiarów spośród tych, które kupowałam zwykle z ulubionej marki. Uparłam się, że za nic w świecie nie założę biustonosza „z klapką” odpinaną podczas wyjmowania sutka do karmienia. Zrobiłam tak za pierwszym razem, ale ciągłe wyjmowanie piersi z nieprzystosowanej miseczki w szpitalu zaraz po porodzie Kubusia, nie było zbyt komfortowe. Wprawdzie przemęczyłam się już na własne życzenie w tych nieprzystosowanych biustonoszach jeszcze potem kilka miesięcy, to postanowiłam, że jednak za drugim razem do porodu wezmę ze sobą ów specjalny biustonosz do karmienia piersią, który może nie wygląda zbyt efektownie, za to jest wykonany ze 100% bawełny, dzięki czemu nie podrażnia nadwrażliwych brodawek w trakcie laktacji. Rzeczywiście podczas pierwszych dni  w szpitalu i kilku tygodni po porodzie używałam ów specjalny biustonosz bez większego entuzjazmu estetycznego, ale za to miałam duży komfort, ponieważ dostosował się do ciała tak, że był właściwie niewyczuwalny. Do biustonosza w swojej wyprawce do szpitala dorzuciłam opakowanie wkładek laktacyjnych Bella MAMMA – tak samo, jak biustonosz, wykonanych ze 100% bawełny. Pisałam o tym już tu i tu.

Noszenie odpowiedniego biustonosza, przystosowanego do karmienia, wraz z odpowiednimi wkładkami laktacyjnymi – to absolutne minimum, które musimy zrobić dla swoich mocno i często wykorzystywanych przez maluszka, piersi. Do tego powinnyśmy nacierać często wysuszoną i podrażnioną skórę brodawek specjalnymi kremami lub maściami, nawilżającymi i natłuszczającymi ją.

Wniosek jest taki – można upierać się przy swoich zwyczajach, przekonaniach czy ulubionych rzeczach czy rytuałach, ale czasem warto je zmienić, aby przekonać się, że nawet „biustonosze z klapką” nie są takie złe, a wręcz przeciwnie – możemy je docenić za komfort i wygodę.

Podziel się na:
 • services sprite Wyprawka do szpitala, cz. 3 BIUST pod kontrolą
 • kciuk Wyprawka do szpitala, cz. 3 BIUST pod kontrolą
 • sledzik Wyprawka do szpitala, cz. 3 BIUST pod kontrolą
 • sfora Wyprawka do szpitala, cz. 3 BIUST pod kontrolą
 • forumowisko Wyprawka do szpitala, cz. 3 BIUST pod kontrolą
 • services sprite Wyprawka do szpitala, cz. 3 BIUST pod kontrolą
 • spis Wyprawka do szpitala, cz. 3 BIUST pod kontrolą
 • wahacz Wyprawka do szpitala, cz. 3 BIUST pod kontrolą
 • polec Wyprawka do szpitala, cz. 3 BIUST pod kontrolą
 • co robie Wyprawka do szpitala, cz. 3 BIUST pod kontrolą
 • gadu gadulive Wyprawka do szpitala, cz. 3 BIUST pod kontrolą
 • services sprite Wyprawka do szpitala, cz. 3 BIUST pod kontrolą
share save 171 16 Wyprawka do szpitala, cz. 3 BIUST pod kontrolą
Ten wpis został opublikowany w kategorii , , , , , i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>