Wigilia last minute :)

PinExt Wigilia last minute :)

Byłam kilka lat temu na pewnym szkoleniu z tzw. kreatywności. Szkolenie było całkiem merytoryczne i fajne w dodatku z tego powodu, że poznałam tam kilka ciekawych osób, zwłaszcza jedną, z którą utrzymuję duchowy i wirtualny kontakt do dzisiaj. Z tego warsztatowego szkolenia pozostał mi w głowie też jeden bardzo ważny motyw.

Otóż pani prowadząca kilkakrotnie powtarzała nam na spotkaniu, że jedną z ważniejszych rzeczy w naszej pracy, jest to, żeby nie raz na kwartał, nie raz na miesiąc, nie raz w tygodniu, a… codziennie dawać sobie czas na choćby pół godziny poszukiwania inspiracji. Tak mi się ta metoda spodobała, że nie wyobrażam sobie teraz życia beż codziennej porcji inspiracji, bo – to nakręca, nastraja, napędza, nadaje pozytywny rytm życia i pracy.

Polecam Wam tę metodę, bo działa (sprawdza mi się ona codziennie), bo oczyszcza też z chwilowych frustracji i czyni maaaałymi problemy, które czasem przejściowo miewamy. Dlatego polecam Wam tę metodę, sprawdzoną osobiście! Najfajniejsze zaś w tym jest to, że nigdy nie wiemy, na co interesującego napotkamy, co zobaczymy, przeczytamy, kogo spotkamy, z kim zrobimy razem ciekawego „coś”.

No nie spodziewacie się, Kochani, dlaczego dziś u mnie na wstępie taki przyyyydługi wywód. Ano z powodu orzechów!!!??? Na ich ciekawe zastosowanie kulinarne „zasadzam” się się już dłuższy czas. Mam ci ich dostatek, bo sad nasz „kipiał” owocami w tym roku, a orzechy sypały się gęsto, zarówno włoskie, jak i  laskowe. Leżą sobie ususzone, ale co oryginalniejszych pomysłów na ich wykorzystanie w potrawach czy ciastach u mnie brak. Booo, tak właściwie, to tak najbardziej lubię orzechy wtedy, gdy są świeże i skórka odchodzi, a po akcji obierania zostają brązowe palce i paznokcie… No ale dobrze, nie zje się wówczas wszystkiego, coś zostaje na później – i co z tym zrobić? Szukałam pomysłów i zlazłam… w okolicy tegorocznej wigilii. Zamierzam „popełnić” w tym roku nową potrawę na wigilijny stół (mówiłam już – luuuubię eksperymentować!) – KAPUSTĘ Z GRZYBAMI Z KROKIETAMI ORZECHOWYMI. Przepis znalazłam w jednej z książek, które są na mojej półce od lat, bo interesuję się też w pewien sposób historią, w tym – historią kulinariów… I tak to, od białej plamy w mózgu, co też zrobić z orzechową nadprodukcją, zrodził się pomysł na nową wigilijną potrawę. Nakręcam się już na jego wykonanie, jednak nie będę robić próby generalnej. Premiera w jej przyrządzaniu nastąpi w wigilijny poranek – wynegocjowałam na tę okoliczność z Janem, że zajmie się w tym czasie Kalinką i Kubusiem Będą mieli co robić – ubiorą razem choinkę, bo taką kultywujemy u nas tradycję, że choinka żywa (do możliwego zakopania do ziemi w ogródku wiosną) i przystrojona dopiero w ostatnim dniu… Ja zaś śmignę do garów i wypróbuję na naszej rodzinie staropolski przepis potrawy wigilijnej. Kochani, klik na obrazek, powiększamy i czytamy….

Wigilijne inspiracje by Matylda Wigilia last minute :)

Przepis na kapustę z grzybami i krokietami orzechowymi - wigilijne inspiracje by Matylda Bliżej Ciebie

Heheheh – wprawdzie orzechów w przepisie tyko 10 dkg, ale za to dzięki nim w ogóle ta potrawa z kapusty z grzybami nabierze u nas, mam nadzieję, w tym roku nowego charakteru! A i grzyby własnoręcznie w lesie zbierane i ususzone wrzucimy. Znowu będę miała z tego fun, że zaproponowałam na wigilijny stół coś nowego, a taaaak starego, staropolskiego! No sama jestem ciekawa, czy i Wam ten przepis się spodoba, a może już go stosujecie, a ja dopiero go odkryłam? Tak czy inaczej – smaaaacznego!

PS Pamiętajcie o konkursie, w którym możecie wygrać bony na zakupy do sklepu www.bliżejciebie.pl na fejsbukowym profilu Be happy!

Podziel się na:
 • services sprite Wigilia last minute :)
 • kciuk Wigilia last minute :)
 • sledzik Wigilia last minute :)
 • sfora Wigilia last minute :)
 • forumowisko Wigilia last minute :)
 • services sprite Wigilia last minute :)
 • spis Wigilia last minute :)
 • wahacz Wigilia last minute :)
 • polec Wigilia last minute :)
 • co robie Wigilia last minute :)
 • gadu gadulive Wigilia last minute :)
 • services sprite Wigilia last minute :)
share save 171 16 Wigilia last minute :)
Ten wpis został opublikowany w kategorii , , , i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>