Smoczki dla dzieci – czyli akcja pacyfikacja?

PinExt Smoczki dla dzieci  czyli akcja pacyfikacja?

Dziś będzie trochę przewrotnie i nietypowo, napiszę Wam bowiem o smoczkach, które – jak ostatnio przeczytałam na fanpejdżu Be Happy, są uważane za, dosłownie w tłumaczeniu z angielskiego – PACIFIERS. Dookoła mnie ciągle na przestrzeni lat spotykałam mnóstwo mam i widziałam wiele dzieci, które smoczka używały namiętnie, długo, non stop do… w skrajnych przypadkach do – żłobka, a nawet przedszkola prawie.

Ja natomiast – nie wiem, może dlatego, że zagorzałą zwolenniczką karmienia piersią jestem, a może wiedziona jakimś swoim instynktem, intuicją, że moje dziecko, potem dzieci – smoczka nie polubią… – owych „pacyfikatorów” nie używałam w wychowaniu moich szkrabów.

Nie mogę jednak pominąć moich obserwacji milczeniem, że jednak duuuże rzesze mam smoczki swoim dzieciom serwują jako całkiem dobrze działające „uspokajacze”. I nie będę tu robiła antypropagandy i wyszukiwała argumentów przeciwko ich stosowaniu. Ponieważ mam świadomość, że smoczki dla dzieci, jeśli są produktami obiektywnie rzecz biorąc bezpiecznymi, to nie uzurpuję sobie prawa, by ich zasadność kwestionować. Wiem tylko jedno z autopsji, że ja do pacyfikacji swoich dzieci ich nie potrzebowałam. Mam na myśli tu oczywiście smoczki do typowego gryzienia w ustach dla samej przyjemności malucha. Aż mnie korci, żeby Was zapytać i zachęcić do mini dyskusji, czy też może zrobienia takiej wspólnej listy na TAK za smoczkami-gryzakami. Jeśli czytają mój blog jakieś mamy, których dzieci są fanami smoczków, proszę podzielcie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat w komentarzach?

Smoczek pacyfikatorem Smoczki dla dzieci  czyli akcja pacyfikacja?

Smoczki NUK dostępne w ofercie sklepu www.blizejciebie.pl

Co innego ze smoczkami w buteleczkach do picia herbatek i napojów. Tych używam i je w zestawach z butelkami osobiście mogę z własnego doświadczenia polecić. W następnym wpisie z cyklu MÓJ PORADNIK SUBIEKTYWNY opowiem Wam więcej o butelkach dla niemowląt i śliniaczkach dla niemowląt, których funkcjonalność przetestowałam przy moich dwóch małych szkrabach.  A dziś polecam…

butelki dla niemowląt Smoczki dla dzieci  czyli akcja pacyfikacja?

Butelki dla niemowląt Closer to Nature, www.blizejciebie.pl

Podziel się na:
 • services sprite Smoczki dla dzieci  czyli akcja pacyfikacja?
 • kciuk Smoczki dla dzieci  czyli akcja pacyfikacja?
 • sledzik Smoczki dla dzieci  czyli akcja pacyfikacja?
 • sfora Smoczki dla dzieci  czyli akcja pacyfikacja?
 • forumowisko Smoczki dla dzieci  czyli akcja pacyfikacja?
 • services sprite Smoczki dla dzieci  czyli akcja pacyfikacja?
 • spis Smoczki dla dzieci  czyli akcja pacyfikacja?
 • wahacz Smoczki dla dzieci  czyli akcja pacyfikacja?
 • polec Smoczki dla dzieci  czyli akcja pacyfikacja?
 • co robie Smoczki dla dzieci  czyli akcja pacyfikacja?
 • gadu gadulive Smoczki dla dzieci  czyli akcja pacyfikacja?
 • services sprite Smoczki dla dzieci  czyli akcja pacyfikacja?
share save 171 16 Smoczki dla dzieci  czyli akcja pacyfikacja?
Ten wpis został opublikowany w kategorii , , , , , i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>