Rady na Mikołaja czyli kobitki to też czasami niezłe ziółka – WPIS GOŚCINNY JANA

PinExt Rady na Mikołaja czyli kobitki to też czasami niezłe ziółka  WPIS GOŚCINNY JANA

Kochani, mój Jan, na co dzień obecny na swoim blogu: www.jan-blizejciebie.pl/, opowiada dziś historyjkę dnia u mnie. Oto co ma Wam do opowiedzenia…

Moje drogie Panie. Jak to się mówi święta za pasem. Ale chciałbym Was przestrzec. Uważajcie na siebie i na to co wokół Was się dzieje. Aby tegoroczna przedświąteczna krzątanina, którą tak lubicie ( chyba, że się mylę) nie okazała się przyczyną jeszcze większych problemów, niż jest już sama w sobie.

Magdę – koleżankę z pracy okradziono. Nie wie nawet gdzie i jak. Wie tylko, że po wyjściu z pracy wstąpiła jeszcze do kilku sklepów,  żeby poszukać  prezentów na Mikołaja i przymierzyć się też do czegoś pod choinkę.

Niczego nie kupiła, a na  drugi dzień, kiedy przed pracą chciała sobie kupić u piekarza drożdżówkę na drugie śniadanie stwierdziła, że nie ma portfela. A wraz z nim oprócz kilkuset złotych zginęła karta kredytowa, dokumenty, prawo jazdy, itd. No i zaczęła się kołomyja z zastrzeżeniem tych ważnych dokumentów. Ale nie o tym. Koleżanka trafiła na policję, akurat również do kobiety, która widać nie miała nic innego do roboty i gdy Magda zaczęła narzekać, że to wszystko przez to zabieganie: pracę, dom, dzieci, zbliżające się Mikołajki, święta, sylwester, że mąż nie pomaga i wszystko musi sama… itd., itp.

Policjantka też okazała się zabiegana, ale poinstruowała Magdę, że złodzieje kieszonkowi doskonale wiedzą, że kobiety mają więcej na głowie niż mężczyźni i to wykorzystują. – Z tego powodu kobiety statystycznie padają częściej ofiarami kieszonkowców niż faceci. Tak mi powiedziała ta policjantka – podsumowała Magda swą relację z wizyty w komendzie patrząc wymownie na mnie i jeszcze jednego kolegę, który obok mnie popijał spokojnie kawę w kąciku socjalnym.

Głośno nie zareagowaliśmy, ale ja w cichości ducha pomyślałem. – A to seksistowska… funkcjonariuszka. Ale zaraz musiałem nieco zmienić o niej zdanie.

- Ale uważajcie dziewczyny, bo kieszonkowcami nie są tylko faceci – mówiła dalej Magda. – Ta policjantka opowiadała mi na przykład, że w sklepach to najczęściej kobiety są złodziejkami lub współpracują ze złodziejami. Zagadują swoje ofiary, niby o coś pytają, wymieniają uwagi na temat ciuchów, bla, bla, bla, patrzą gdzie masz portfel i gdy sięgasz po coś, one do torebki i już po nim. Albo nie wolno przewieszać torebek przez rączki wózków.  Niby zaglądają do dziecka i bach, portfela nie ma. Ta policjantka mówiła mi też, że trzeba uważać, gdy wokół nas dzieje się coś nietypowego.

Niedawno przed młodą kobietą upadła inna. Kiedy ta próbowała pomóc leżącej, zrobiło się zamieszanie, ktoś inny wyciągnął z jej torebki portfel, co stwierdziła dopiero przy kasie.

No to trochę mi ulżyło, że nie tylko ta nasza płeć jest taka ostatnia, bo i wśród kobitek są niezłe ziółka. Gdyby nie to, to pewnie za chwilę Magda gotowa była nasz wspaniały ród wojów i mężów stanu oskarżyć o to, iż to przez chłopów co to nie chcą pomagać w świątecznej gorączce dała się okraść kieszonkowcowi lub kieszonkówce.

Więc jak już pisałem. Drogie Panie! Uważajcie na siebie! Święta to nie koniec świata, bo w tym roku nastąpi on jeszcze przed nimi.

Jan Bliżej Ciebie

PS A ja polecam kremy dla ochrony skóry maluszka przed chłodnym jesiennym, a w niektórych rejonach Polski już także mroźnym, zimowym powietrzem. Matylda

jesienna box 01 Rady na Mikołaja czyli kobitki to też czasami niezłe ziółka  WPIS GOŚCINNY JANA

Kremy ochronne dla delikatnej skóry maluszka na chłodną jesień i zimę, www.blizejciebie.pl

Podziel się na:
 • services sprite Rady na Mikołaja czyli kobitki to też czasami niezłe ziółka  WPIS GOŚCINNY JANA
 • kciuk Rady na Mikołaja czyli kobitki to też czasami niezłe ziółka  WPIS GOŚCINNY JANA
 • sledzik Rady na Mikołaja czyli kobitki to też czasami niezłe ziółka  WPIS GOŚCINNY JANA
 • sfora Rady na Mikołaja czyli kobitki to też czasami niezłe ziółka  WPIS GOŚCINNY JANA
 • forumowisko Rady na Mikołaja czyli kobitki to też czasami niezłe ziółka  WPIS GOŚCINNY JANA
 • services sprite Rady na Mikołaja czyli kobitki to też czasami niezłe ziółka  WPIS GOŚCINNY JANA
 • spis Rady na Mikołaja czyli kobitki to też czasami niezłe ziółka  WPIS GOŚCINNY JANA
 • wahacz Rady na Mikołaja czyli kobitki to też czasami niezłe ziółka  WPIS GOŚCINNY JANA
 • polec Rady na Mikołaja czyli kobitki to też czasami niezłe ziółka  WPIS GOŚCINNY JANA
 • co robie Rady na Mikołaja czyli kobitki to też czasami niezłe ziółka  WPIS GOŚCINNY JANA
 • gadu gadulive Rady na Mikołaja czyli kobitki to też czasami niezłe ziółka  WPIS GOŚCINNY JANA
 • services sprite Rady na Mikołaja czyli kobitki to też czasami niezłe ziółka  WPIS GOŚCINNY JANA
share save 171 16 Rady na Mikołaja czyli kobitki to też czasami niezłe ziółka  WPIS GOŚCINNY JANA
Ten wpis został opublikowany w kategorii , , , , , i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>