Karnawałowa impreza dla dzieci według Matyldy

PinExt Karnawałowa impreza dla dzieci według Matyldy

Według mnie, by impreza karnawałowa dla maluszków miała szansę powodzenia, potrzeba odrobinę wcześniejszego rodzicielskiego przemyślenia w kwestiach organizacyjnych, sprężenia się ciut z przygotowaniem smakołyków (ponieważ karnawał zobowiązuje), przygotowania wprowadzającej w klimat dekoracji, która może się stać jednocześnie elementem zabawy oraz przygotowania strojów karnawałowych. Ja w tym roku, obserwując zarówno Kubusia jak i Kalinkę, wymyśliłam, że tematem przewodnim karnawałowej zabawy dla nich i ich młodszych i starszych kolegów i koleżanek (wiekowa rozpiętość waha się od około roczku, do trzech lat) będzie MODOWA SESJA ZDJĘCIOWA.  A tak, tak wymyśliłam, bo że ja lubię modę to już wiecie, ale ciekawe ile mam obserwuje z rozbawieniem, jak nie tylko córki, ale i malutcy tyci-tyci synowie lubią się bawić ciuszkami i… też tak jak dziewczyny – chodzić w „maminych” butach na obcasie, kiedy tylko jest sposobność ku temu. Taaaak – chłopcy również podkradają mamom pomadki i z zaciekawieniem dla swoich możliwości, tworzą jedyny w swoim rodzaju makijaż. Przezabawne too too jest, dlaczego więc tej chęci do zabawy w małych faszionistów i faszionistki nie wykorzystać na motyw przewodni dziecięcego karnawału.

Przydadzą się do przebieranek modowych także liczne ukochane lalki i misie, które jako rekwizyty dzieci, już zapowiedziałam zaproszonym, przyniosą, aby razem z nimi uczestniczyć w karnawałowym pokazie mody. Ponieważ i tak jakiś jeden lub kilkoro dorosłych będzie czuwało nad przebiegiem imprezy, spokojnie da się przygotować relację foto i video z pokazu, będzie zatem tzw. bekstejdż – hahahaha…

No, a gdy bohaterowie zabawy będą już nieco zmęczeni i zasiądą do karnawałowego stołu ze smakołykami, wówczas przyciemnimy światło, zapalimy świeczki w lampionach i do telewizora podłączymy kamerę z nagraniem przygotowań do pokazu i wyjścia gwiazd na czerwony dywan (oczywiście takowy już przygotowałam, ma się rozumieć). W karnawałowym menu Matyldy na dziecięce przyjęcie pt. Fashion Night for Kids, zaplanowałam… muffinki ze snikersowym nadzieniem autorstwa mojej znajomej Marty, z przeeeróżnistymi zdobieniami w kształcie pereł, oczek pierścionków, kapeluszy, woalek, okularów i co tam mi jeszcze na gorąco do głowy przyjdzie – z modą związanego oczywiście, do tego jeszcze kolorowe gaaalaretkowe wariacje z owocami i bitą śmietaną. Z konkrecików nie słodkich – posiekane w kosteczkę i ułożone w niewielkich pojemniczkach wędlinki, szyneczki, sery i warzywa, które nadają się do chrupania przez takie maluszki na surowo. Najmłodsze niemowlaczki, które na pokazie mody – tak swoją drogą – na symbolicznym czerwonym dywanie będą nie chodzić, lecz raczkować – w swoim menu powinny zadowolić się mlekiem z piersi mamy lub z butelki, względnie wodą, zdrowym soczkiem lub zupką speszyl for bobas…

Maluszków na imprezie u nas, razem z Kubusiem i Kalinką będzie siedem – myślę więc, że ja razem z pozostałymi mamami, oooogarniemy ten karnawałowy temat, a tatusiom tym razem damy wolne, no chyba, że będą chcieli zostać z nami na dziecięcym pokazie mody.

To chwytajcie Kochani, moje obrazkowe inspiracje i podpowiedzi. A Wy? Jakie macie pomysły na dziecięcy karnawał dla swoich maluszków?

110 1024x661 Karnawałowa impreza dla dzieci według Matyldy

Little Girls w karnawale 2013 by Matylda, www.matylda-blizejciebie.pl, źródło zdjęć: www.pinterest.com

25 1024x617 Karnawałowa impreza dla dzieci według Matyldy

Little Boys w karnawale 2013 by Matylda, www.matylda-blizejciebie.pl, źródło zdjęć: www.pinterest.com

35 Karnawałowa impreza dla dzieci według Matyldy

Fashion Kids w karnawale 2013 by Matylda, www.matylda-blizejciebie.pl, źródło zdjęć: www.pinterest.com

menu 1024x628 Karnawałowa impreza dla dzieci według Matyldy

Menu dla dzieci w karnawale 2013 by Matylda, www.matylda-blizejciebiepl, źródło zdjęć: www.pinterest.com

54 1024x608 Karnawałowa impreza dla dzieci według Matyldy

Menu dla dzieci w karnawale 2013 by Matylda, www.matylda-blizejciebiepl, źródło zdjęć: www.pinterest.com

PS Kochani, ważna informacja dotycząca konkursu karnawałowego, otóż Organizator zdecydował o przedłużeniu  KONKURSU HAPPY MALUSZEK do 12 lutego 2013, czyli do końca  - info o szczegółowych zasadach znajdziecie TU. Przysyłajcie fotki Waszych Maluchów, bo w tej zabawie możecie wygrać super nagrody!

Podziel się na:
 • services sprite Karnawałowa impreza dla dzieci według Matyldy
 • kciuk Karnawałowa impreza dla dzieci według Matyldy
 • sledzik Karnawałowa impreza dla dzieci według Matyldy
 • sfora Karnawałowa impreza dla dzieci według Matyldy
 • forumowisko Karnawałowa impreza dla dzieci według Matyldy
 • services sprite Karnawałowa impreza dla dzieci według Matyldy
 • spis Karnawałowa impreza dla dzieci według Matyldy
 • wahacz Karnawałowa impreza dla dzieci według Matyldy
 • polec Karnawałowa impreza dla dzieci według Matyldy
 • co robie Karnawałowa impreza dla dzieci według Matyldy
 • gadu gadulive Karnawałowa impreza dla dzieci według Matyldy
 • services sprite Karnawałowa impreza dla dzieci według Matyldy
share save 171 16 Karnawałowa impreza dla dzieci według Matyldy
Ten wpis został opublikowany w kategorii , , , , , , i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>