Postanowienie świąteczne

PinExt Postanowienie świąteczne

No tak – Mój Kochany Jan musiał wszystkim zdradzić, że na jedne ze świat wielkanocnych nie udała mi się babka, wygłaszając mądrości pod tytułem  Na szczęście niedługo będzie już po świętach… Ten mój zdroworozsądkowicz jeden, no!

Że niby nie trzeba aż tak pucować chaty przed świętami, że po co ta harówka ze sprzątaniem i gotowaniem, bo potem jestem zmęczona? Faktycznie – trochę w tym racji, bo bywało w przeszłości tak, że zamiłowanie do perfekcji udzielało mi się dziwnym trafem właśnie z okazji świąt, gdy to chciałam „powymiatać wszystkie koty” chyba nie tylko zza kanap i szaf, ale także z zakątków swojej chaotycznej duszy… W związku z tym, w owym przedświątecznym czasie nie tylko prałam, sprzątałam, gotowałam, ale także w tych specyficznych  chwilach „samotności długodystansowca porządkowego”, na co dzień  ciągle będącej blisko ludzi w pracy czy w domu, wówczas czułam się bliżej samej siebie, bliżej swoich wewnętrznych demonów… No i zatracałam się w tym sprzątaniu i jednocześnie rozmyślaniu nadwymiarowym, przedświątecznym, że koniec końców dom lśnił, a ja zmęczona rzeczywiście humor miałam nieprzedni. Jednak już przemyślałam co chciałam i teraz zamierzam tak zorganizować przedświąteczne porządki, by starczyło i dla mnie i dla Jana icon smile Postanowienie świąteczne W końcu on też ma dwie ręce w granicach zdrowego rozsądku chętnie mi pomaga!

W tym roku nie ma nawet mowy, by w święta mieć słabą kondycję – muszę mieć mega werwę, aby z radością spędzić je z naszym ukochanym Kubusiem. On pierwszy raz zobaczy Mikołaja (rok temu był zbyt malutki), pewnie sam już do niego podrepcze na kolana, a potem wspólna zabawa prezentowymi zabawkami Kubusia, bo przecież nam też wolno chyba przez jeden wieczór w roku poczuć się jak dzieci?!

Tak więc, nie wiem jeszcze czy będzie na stole jedna ryba więcej lub mniej, czy galaretki uda mi się przygotować z takim samym namaszczeniem i dbałością o szczegóły dekoracyjne, jak kiedyś, ale na pewno zadbam o to, byśmy razem z Janem i Kubusiem byli bliiisko siebie, byśmy poczuli więź, jaka nas łączy w ten szczególny czas.

…Jedno co mnie korci i muszę znaleźć na to czas, to zadbanie o oprawę – świąteczną dekorację wigilijnego stołu. Już za mną „chodzą” różne inspiracje, ale o tym w jednym z kolejnych postów.

Podziel się na:
 • services sprite Postanowienie świąteczne
 • kciuk Postanowienie świąteczne
 • sledzik Postanowienie świąteczne
 • sfora Postanowienie świąteczne
 • forumowisko Postanowienie świąteczne
 • services sprite Postanowienie świąteczne
 • spis Postanowienie świąteczne
 • wahacz Postanowienie świąteczne
 • polec Postanowienie świąteczne
 • co robie Postanowienie świąteczne
 • gadu gadulive Postanowienie świąteczne
 • services sprite Postanowienie świąteczne
share save 171 16 Postanowienie świąteczne
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>