ODKRYWANIE ZNAJOMYCH LUDZI I MIEJSC NA NOWO – pierwszy sposób na reset

PinExt ODKRYWANIE ZNAJOMYCH LUDZI I MIEJSC NA NOWO  pierwszy sposób na reset

To może być przyjemne – odkrywanie znajomych ludzi i miejsc na nowo. Wiem, bo sprawdziłam i śpieszę Wam polecić w moim nowym cyklu Matyldowy SPOSÓB NA RESET.

18 300x225 ODKRYWANIE ZNAJOMYCH LUDZI I MIEJSC NA NOWO  pierwszy sposób na reset

Fot. Matylda Bliżej Ciebie

Przeczytałam ostatnio w K MAGAZINE artykuł pt. Kobiety Edwarda Stachury. To pisarz-legenda, którym zaczytywały się rzesze ludzi w różnym wieku, choć ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży, bo buntownik to był z natury i z wyboru, a taki stan ducha w młodości przecież permanentnie w duszy dominuje.

Ja czytałam kiedyś jego utwory z przejęciem, znałam ogólny zarys jego historii życia, która zakończyła się tragicznie, jednak z biegiem czasu odszedł w zapomnienie w mojej głowie. To naturalne. Czasem jednak przychodzi taki moment, że z sentymentem powraca się do dawnych lektur pod wpływem jakiegoś przypadku – ot chociażby właśnie przeczytania artykułu w gazecie.

Tak się składa, że mieszkam niedaleko miejsca, gdzie Edward Stachura spędził znaczącą część swojego życia. To Kujawy – Ciechocinek, Nieszawa i miejscowość Łazieniec gdzie mieszkał, chodził jako młody chłopak do szkoły – to ważne, bo w swoich utworach często nawiązywał do swojego dzieciństwa.

I chociaż mieszkając niedaleko wymienionych miejscowości, bywałam w nich nie raz, za wyjątkiem tej ostatniej, postanowiłam dać sobie dłuższą chwilę na swój osobisty reset, którego czasami potrzebuję (dwójka dzieci to prawdziwy „czasopochłaniacz” myśli) i wyruszyć na mini wycieczkę choćby kilkoma śladami Steda, jak go nazywano.

Dodatkowym wsparciem i inspiracją do tej wycieczki były dwie książki, które ostatnio nabyłam i zaczytywałam się w nich jednym tchem: Stachura alias Sted autorstwa Marka Badke oraz Zapach świeżych malin Krystyny Wasilkowskiej-Frelichowskiej. Znalazłam tam tak urocze, tak chwytające za serce opisy miejsc, w których bywał Sted i ludzi, którzy wywarli wpływ na jego życie, że z pobudzoną wyobraźnią uzgodniłam z mężem dogodną dla naszej czwórki godzinę wyjazdu, gdy dzieci w ciągu dnia śpią, a on na urlopie i… po prostu wsiadłam na rower i pojechałam w ślad za swoimi myślami. Dokąd dokładnie? O tym już niedługo…

Zatrzymywałam się, siadałam na trawie lub na ławce w jednym z licznych w Ciechocinku i Nieszawie parków, obserwowałam dzisiejszych ludzi i porównywałam ich w myślach z tymi, którzy rysowali się w mojej głowie po przeczytaniu książek. Z każdą minutą odpoczywałam, jakby oddalając się od codziennych rutynowych obowiązków, zyskiwałam coraz więcej i więcej spokoju, a jednocześnie werwy i energii do aktywności, o którą sama bym się ostatnio nie podejrzewała. Dość powiedzieć, że przejechałam tego dnia na rowerze około 100 km. 100% dla ciała i umysłu na plus.

akcesoria 300x224 ODKRYWANIE ZNAJOMYCH LUDZI I MIEJSC NA NOWO  pierwszy sposób na reset

Akcesoria do karmienia dostępne w sklepie www.blizejciebie.pl

PS Dzisiejszy wpis „sponsorują” dziecięcy bidon i zamykane miseczki z oferty sklepu Bliżej Ciebie. W taki jak ten obok szary z myszką miki zabrałam ze sobą świeżo zaparzoną kawę (został po Kubie, nie używałam go już dawno, bo Kalinka ma swój w bardziej dziewczyńskim kolorze). A miseczki zabrałam po to, aby po drodze nazbierać sobie gdzieś… świeżych malin, jeżyn i leśnych kurek. Taaak, moja mała osobista fanaberia, aby zrobić coś wymykającego się codziennym rutynowym schematom.

Podziel się na:
 • services sprite ODKRYWANIE ZNAJOMYCH LUDZI I MIEJSC NA NOWO  pierwszy sposób na reset
 • kciuk ODKRYWANIE ZNAJOMYCH LUDZI I MIEJSC NA NOWO  pierwszy sposób na reset
 • sledzik ODKRYWANIE ZNAJOMYCH LUDZI I MIEJSC NA NOWO  pierwszy sposób na reset
 • sfora ODKRYWANIE ZNAJOMYCH LUDZI I MIEJSC NA NOWO  pierwszy sposób na reset
 • forumowisko ODKRYWANIE ZNAJOMYCH LUDZI I MIEJSC NA NOWO  pierwszy sposób na reset
 • services sprite ODKRYWANIE ZNAJOMYCH LUDZI I MIEJSC NA NOWO  pierwszy sposób na reset
 • spis ODKRYWANIE ZNAJOMYCH LUDZI I MIEJSC NA NOWO  pierwszy sposób na reset
 • wahacz ODKRYWANIE ZNAJOMYCH LUDZI I MIEJSC NA NOWO  pierwszy sposób na reset
 • polec ODKRYWANIE ZNAJOMYCH LUDZI I MIEJSC NA NOWO  pierwszy sposób na reset
 • co robie ODKRYWANIE ZNAJOMYCH LUDZI I MIEJSC NA NOWO  pierwszy sposób na reset
 • gadu gadulive ODKRYWANIE ZNAJOMYCH LUDZI I MIEJSC NA NOWO  pierwszy sposób na reset
 • services sprite ODKRYWANIE ZNAJOMYCH LUDZI I MIEJSC NA NOWO  pierwszy sposób na reset
share save 171 16 ODKRYWANIE ZNAJOMYCH LUDZI I MIEJSC NA NOWO  pierwszy sposób na reset
Ten wpis został opublikowany w kategorii , , , , , , , , i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>