„Moje karaoke z półroczną Kalinką” – wpis gościnny JANA

PinExt Moje karaoke z półroczną Kalinką  wpis gościnny JANA

Kolejny post z cyklu – poznajcie… tacierzyński świat Jana Bliżej Ciebie

Kiedy tak sobie siedzę w pobliżu łóżeczka Kalinki, gdy ona nie śpi, ale i mnie nie widzi, to często zastanawiam się, co takie półroczne dziecko sobie myśli. I nie wiem. Rozważam też, co można zrobić, żeby uprzyjemnić jej życie, choć czasami mam wrażenie, że lepiej nie ingerować w jej własny świat.

karuzela nad łóżeczko Moje karaoke z półroczną Kalinką  wpis gościnny JANA

Karuzela nad łóżeczko, www.bliżejciebie.pl

Tak sobie leży, patrzy na znajdującą się nad jej głową karuzelę z zabawkami, próbuje do niej dosięgnąć, spogląda trochę w bok, czasami próbuje do tyłu, bawi się swoimi rączkami, wkładając je najczęściej do ust, rozciąga się trzymając za nóżki. Wydaje nawet czasami jakieś dźwięki. Generalnie nuda, ale nie jakaś zabijająca. Wręcz przeciwnie. Sprawiająca wrażenie stworzenia jakiegoś wewnętrznego spokoju i równowagi. Oczywiście nie trwa to długo, bo potem następuje wiercenie się, czasami płacz i dawanie innych sygnałów, że coś jest nie tak.

Postanowiłem sobie, że do Kalinki nigdy nie będę mówił pseudo niemowlęcym językiem, wiecie – takim pieszczeniem się połączonym ze zdrabnianiem wszystkich słów, co tworzy językowe potworki. Staram się mówić ciepłym, spokojnym tonem, ale w miarę normalną polszczyzną i mam wrażenie, że jakoś się „dogadujemy”, bo wydaje mi się, że również z takim dzieckiem najważniejsza jest rozmowa i okazanie zainteresowania, żeby czuła tę bliskość drugiej osoby. Na mój głos reaguje uśmiechem, jeżeli do tego dodam na przykład delikatne brzuszne łaskotki włosami, śmiech bywa nawet głośny.

Można też od czasu do czasu wydawać nad dzieckiem dziwne dźwięki lub robić winy, ale bez przesady. W przypadku Kalinki sprawdza się również zwykle „a kuku” czyli chowanie się i pojawianie, ale oczywiście ruchy nie mogą być gwałtowne, żeby dziecka nie przestraszyć.

Jest też wersja z tetrową pieluchą, którą można łagodnie zakładać jej na twarz, a potem odsuwać i inna wersja „a kuku” gotowa.

Kalinka lubi też w półleżącej pozycji siedzieć na kolanach. Zabawa w takiej pozycji w konika i przy moim jednoczesnym śpiewaniu wszystkim znanej pieśni „Kalinka, Kalinka maja”, wydaje się wprawiać ją w dobry nastrój. Może razem wystąpimy na jakimś karaoke? W takiej pozycji Kalinka zaczyna również poznawać świat zabawek. Trzeba je tylko ułożyć blisko niej. Zaczyna chwytać, a nawet i wyrzucać, co daje jej chyba sporo radości, a mi przy okazji możliwość potrenowania brzuszków, czego nigdy nie jest za dużo.

Jan Bliżej Ciebie

PS Czy czytają nas jacyś tatusiowie? Jakie są Wasze sposoby na zabawę z takimi maluszkami, jak nasza Kalinka?

Podziel się na:
 • services sprite Moje karaoke z półroczną Kalinką  wpis gościnny JANA
 • kciuk Moje karaoke z półroczną Kalinką  wpis gościnny JANA
 • sledzik Moje karaoke z półroczną Kalinką  wpis gościnny JANA
 • sfora Moje karaoke z półroczną Kalinką  wpis gościnny JANA
 • forumowisko Moje karaoke z półroczną Kalinką  wpis gościnny JANA
 • services sprite Moje karaoke z półroczną Kalinką  wpis gościnny JANA
 • spis Moje karaoke z półroczną Kalinką  wpis gościnny JANA
 • wahacz Moje karaoke z półroczną Kalinką  wpis gościnny JANA
 • polec Moje karaoke z półroczną Kalinką  wpis gościnny JANA
 • co robie Moje karaoke z półroczną Kalinką  wpis gościnny JANA
 • gadu gadulive Moje karaoke z półroczną Kalinką  wpis gościnny JANA
 • services sprite Moje karaoke z półroczną Kalinką  wpis gościnny JANA
share save 171 16 Moje karaoke z półroczną Kalinką  wpis gościnny JANA
Ten wpis został opublikowany w kategorii , i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>