Miłość i pieniądze – WPIS GOŚCINNY JANA

PinExt Miłość i pieniądze  WPIS GOŚCINNY JANA

Dziś będzie trochę poważniej.

Nie mamy prawa narzekać z Matyldą, że jest nam w życiu źle. Mamy przede wszystkim zdrowe dzieci, oboje możemy pracować, ponieważ nie borykają się one na przykład z niepełnosprawnością, jak wiele innych dzieci, które dotknięte poważnymi schorzenia nie mogą nawet samodzielnie funkcjonować. Potrzebują opieki 24 godziny na dobę, więc jedno z rodziców w ogóle nie może pracować, A co, gdy takim dzieckiem opiekuje się tylko jedna osoba, bo mąż, żona czy partner odeszli nie dając rady żyć z takim obciążeniem.

Piszę to wszystko dlatego, ponieważ wpadł mi niedawno w ręce apel jednego ze stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Jego członkowie piszą w nim o dramatycznej sytuacji finansowej osób opiekujących się niepełnosprawnymi wymagającymi całodobowej opieki.

Otóż świadczenie dla rodzica, który musi zrezygnować z pracy na rzecz opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym, wynosi obecnie 520 złotych miesięcznie. Od 1 lipca 2013 roku zostanie zwiększone do 620 złotych na miesiąc. Stanie się tak – jak piszą autorzy apelu – po wielu protestach rodziców, którzy blokowali ulice i mosty w rożnych miastach, pikietowali również kancelarię premiera i sejm. Udało im się wywalczyć tylko te sto złotych podwyżki, co jest oczywiście kroplą w morzu potrzeb. Mimo protestów od 9 lat nie był natomiast zwiększany zasiłek pielęgnacyjny dla takich dzieci, który cały czas wynosi 153 złote. – Za takie pieniądze mamy rehabilitować i pielęgnować dzieci niepełnosprawne – pytają retorycznie autorzy apelu i proszą o rozpowszechnianie i nagłaśnianie ich fatalnej sytuacji finansowej, co niniejszym czynię.

Bo jak piszą członkowie stowarzyszenia samą miłością dziecka nie nakarmisz i mu nie ulżysz w jego cierpieniu. Brzmi to strasznie, ale niestety tak jest ten współczesny świat zbudowany. I, niestety, mam czasami takie wrażenie, że pieniądze mogą pomóc w podobnych skrajnych sytuacjach więcej, niż największa nawet miłość, ale bez środków finansowych.

Jan Bliżej Ciebie

PS Podpisuję się pod akcją nagłaśniania i uświadomienia kwestii zwrócenia większej uwagi władz państwowych w naszym kraju na finansowanie opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi lub cierpiącymi na nieuleczalne choroby. Dodam jednak od siebie, że póki sytuacja nie ulegnie radykalnej zmianie z dnia na dzień, to właśnie miłość, wsparcie, czułość oraz pewna… roztropność rodziców czy opiekunów są tym czymś, czego nie uda się kupić za żadne pieniądze.

Dlatego ja dołączając do apelu o rozsądne podejście Państwa do odpowiedniego skalkulowania pomocy finansowej dla osób potrzebujących, dodaję swój apel – o to, by mimo trudności dnia codziennego takich opiekunów przytłoczonych problemami choroby swoich dzieci, odnajdywać w sobie mimo wszystko wieeelkie pokłady miłości, które pozwolą poradzić sobie z kolejnymi trudnościami i obudzą świadomość poszukiwania rozwiązań dla swojej ciężkiej sytuacji. Dowodem na to, że oprócz tych, którzy potrzebują pomocy są też Ci, którzy chcą pomagać, jest ogromna liczba fundacji w Polsce.

chmurka Miłość i pieniądze  WPIS GOŚCINNY JANA

www.pinterest.com

Czasami warto tej pomocy jeszcze bardziej poszukać… – wiem, łatwo jest mi teoretyzować w mojej sytuacji, jednak wierzcie mi, i ja Matylda miewałam trudne momenty w swoim życiu. Na pewno wniosek mogę postawić jeden – zawsze trzeba od czarnych, pesymistycznych myśli przechodzić do działania z pozytywnym nastawieniem. Warto przełamać się i poszukać ludzi, u których znajdziemy zrozumienie i wsparcie, z którymi wspólnie postaramy się zdobyć coś, co wydaje się nieosiągalne. Zatem może od tytułowej z tego posta „miłości” (do siebie, do osoby, którą mamy pod opieką, do siebie nawzajem) do… „pieniędzy”? Jurek Owsiak ten fenomen pomocy odkrył już dwie dekady temu, sami doskonale wiecie.

Matylda Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Miłość i pieniądze  WPIS GOŚCINNY JANA
 • kciuk Miłość i pieniądze  WPIS GOŚCINNY JANA
 • sledzik Miłość i pieniądze  WPIS GOŚCINNY JANA
 • sfora Miłość i pieniądze  WPIS GOŚCINNY JANA
 • forumowisko Miłość i pieniądze  WPIS GOŚCINNY JANA
 • services sprite Miłość i pieniądze  WPIS GOŚCINNY JANA
 • spis Miłość i pieniądze  WPIS GOŚCINNY JANA
 • wahacz Miłość i pieniądze  WPIS GOŚCINNY JANA
 • polec Miłość i pieniądze  WPIS GOŚCINNY JANA
 • co robie Miłość i pieniądze  WPIS GOŚCINNY JANA
 • gadu gadulive Miłość i pieniądze  WPIS GOŚCINNY JANA
 • services sprite Miłość i pieniądze  WPIS GOŚCINNY JANA
share save 171 16 Miłość i pieniądze  WPIS GOŚCINNY JANA
Ten wpis został opublikowany w kategorii , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>