Pierwsza minuta po kąpieli ważna dla atopika

PinExt Pierwsza minuta po kąpieli ważna dla atopika

I znowu nie wiedziałam, że… czynniki psychologiczne mają tak duży wpływ na choroby dermatologiczne, w tym atopowe zapalenie skóry. Z moją koleżanką Izą jakoś nie poruszyłyśmy tego aspektu choroby, z którą ona się boryka. Okazuje się, że np. stres w wielu wypadkach nasila świąd, w wyniku czego „pacjent drapie się, powstają widoczne, nieestetyczne zmiany, które są z kolei źródłem stresu. Błędne koło!” – wyczytałam to w artykule pt. „Jak załatać atopika” z ostatniego numeru „Wysokich Obcasów”, o czym Wam ostatnio wspominałam.

Lekarz dermatolog Andrzej Szmurla, który odpowiada na pytania redakcji w tym artykule o problemy ze skórą atopową, wspomina pewną historię, że miał pacjenta, który zjawił się w szpitalu z silnymi objawami tej właśnie choroby – na tyle poważnymi, że doktor zdecydował o pozostawieniu go na obserwacji. Było to wieczorem, a rano okazało się, że silne objawy minęły i pacjent był zdrowy. Ta sytuacja uświadamia, jak ogromna jest siła autosugestii.

W artykule dermatolog podkreślił także pewien bardzo ważny fakt związany z kąpielą. Otóż po kąpieli czy prysznicu skóra odparowuje bardzo szybko. Do tego – jak wyraził się lekarz – „porywa ze sobą drobinki wody znajdujące się w naskórku.” Obrazowo mówiąc, jeśli nie ma powłoki tłuszczowej na powierzchni skóry, cała woda z kąpieli szybko odparowuje. Natomiast kiedy się ją „zaklei”, to zostanie. Dlatego ważne jest, by smarować się dosłownie w ciągu jednej minuty od wyjścia z wanny! – Przyznam, że niby o tym wiedziałam i odruchowo smaruję się także nie mając problemów atopowych ze skórą, balsamami nawilżającymi zaraz po kąpieli, ale uświadomiłam sobie jak niesamowicie ważne to jest dla „atopika”. No i tę minutę to chyba trzeba traktować dość umownie, to przecież nie jest bicie rekordów w szybkości, ale tzw. im szybciej tym lepiej tu się z pewnością mocno sprawdza…

Dziś polecam Wam zatem w ramach MOJEGO PORADNIKA SUBIEKTYWNEGO szampony i płyny do kąpieli Oillan i Nivea. Wiem, że i osoby dorosłe je stosują ze względu na ich wyjątkową łagodność dla wrażliwej skóry. Do nawilżenia skóry maluszka po kąpieli moja koleżanka Iza ostatnio najczęściej stosuje mleczka i kremy HiPP i Nivea. Są one kosmetykami hipoalergicznymi, polecanymi właśnie dla skóry szczególnie wrażliwej, suchej, skłonnej do podrażnień, mają działanie nawilżające i łagodzące. Ja natomiast podzielę się z Wami w następnym poście moją opinią na temat kosmetyków, których od dłuższego czasu używam w pielęgnacji Kuby i Kalinki.

matylda poleca Hipo 1024x683 Pierwsza minuta po kąpieli ważna dla atopika

Hipoalergiczny zestaw do i po kąpieli, www.blizejciebie.pl

Podziel się na:
 • services sprite Pierwsza minuta po kąpieli ważna dla atopika
 • kciuk Pierwsza minuta po kąpieli ważna dla atopika
 • sledzik Pierwsza minuta po kąpieli ważna dla atopika
 • sfora Pierwsza minuta po kąpieli ważna dla atopika
 • forumowisko Pierwsza minuta po kąpieli ważna dla atopika
 • services sprite Pierwsza minuta po kąpieli ważna dla atopika
 • spis Pierwsza minuta po kąpieli ważna dla atopika
 • wahacz Pierwsza minuta po kąpieli ważna dla atopika
 • polec Pierwsza minuta po kąpieli ważna dla atopika
 • co robie Pierwsza minuta po kąpieli ważna dla atopika
 • gadu gadulive Pierwsza minuta po kąpieli ważna dla atopika
 • services sprite Pierwsza minuta po kąpieli ważna dla atopika
share save 171 16 Pierwsza minuta po kąpieli ważna dla atopika
Ten wpis został opublikowany w kategorii , , , , , i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>