Kolacja wigilijna

PinExt Kolacja wigilijna

Kiedy byłam mała, kolacja wigilijna była dla mnie czymś niezwykłym. Nadal jest. Oprawa świąteczna, muzyka sącząca się w tle, zapachy najpierw dochodzące z kuchni, a potem unoszące się nad wigilijnym stołem…

Chyba jak każdy, mam swoje wspomnienia, powielam na swojej domowej wigilii jakieś utarte dobre schematy kulinarne i podaję swojej rodzinie to, co sama najbardziej lubię i wydaje mi się, że będzie smakowało innym. Jednak doszłam ostatnio do wniosku, że jestem w tym trochę… apodyktyczna?! Bo sama złapałam się na tym, że kilka dań robię tylko po to, by zachować tradycję, a tak naprawdę nie do końca z chęcią je potem zjadam, najczęściej tylko smakuję dla zasady.

dekoracja stołu wigilijnego Kolacja wigilijna

Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

Postanowiłam więc, że w tym roku tradycję skonfrontuję z realnymi upodobaniami i oczekiwaniami smakowymi pozostałych członków rodziny. Wyszło na to, że kilka potraw bezpowrotnie chyba wypadnie z naszej domowej karty wigilijnych dań. Okazało się bowiem, że kilka przysmaków pokrywa się w naszych gustach, są takie, które lubi tylko któreś z nas, a znalazły się i te, które w ogóle są traktowane z niechęcią.

Cieszę się, że nie tylko ja, ale i seniorzy rodziny, których w tym roku zaprosiliśmy do siebie do domu na wigilię docenili wartość mojego pomysłu, by każdy szczerze się przyznał, co najbardziej lubi, a za czym oględnie mówiąc nie przepada. Wyszło nam zatem wspólnie takie naprawdę menu wigilijne od serca!

Ja na przykład jakoś nigdy nie miałam okazji na świąteczny stół przygotowywać pierniczków, na które obecnie panuje taki szał. Wcale nie będę się zarzekać, że chciałam świadomie ulec tej modzie (przy okazji realizując swoje małe ciche marzenie) i razem z maluchami dać upust radości wspólnego pieczenia pierniczków, a potem ich ozdabiania. Jakaż to była radość dla wszystkich nas!!!

A tak poza tym, to lubimy wspólnie barszcz z grzybowymi uszkami i pierogi wszelkiego rodzaju, a zwłaszcza na słodko, które zawsze były na wigilii w mniejszości, a okazało się, że trzeba odwrócić ilościowe proporcje.

Kochani, życzę Wam dziś cudownych świąt bez najmniejszej nawet spinki. Jedzcie i róbcie w święta to, co lubicie. Pamiętajcie, że ktoś mądry wymyślił je po to, by były czymś innym, wyjątkowym, różnym od zwykłego dnia i by pozwoliły Wam zarówno na chwile radości jak i leniwego odpoczynku.

Jedzcie, weselcie się, odpoczywajcie! Bądźcie nie tylko „bliżej” swoich bliskich, ale także… bliżej samych siebie. Tym refleksyjnym akcentem życzę Wam WESOŁYCH ŚWIĄT, dorzucając jeszcze kilka ostatnich dekoracyjnych inspiracji.

dekoracja z choinkami Kolacja wigilijna

Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

dekoracje w kuchni Kolacja wigilijna

Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

dekoracje black and white Kolacja wigilijna

Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

prezenty Kolacja wigilijna

Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

tort świąteczny Kolacja wigilijna

Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

skarpeta Kolacja wigilijna

Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

sikorka i jabłko Kolacja wigilijna

Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

Podziel się na:
 • services sprite Kolacja wigilijna
 • kciuk Kolacja wigilijna
 • sledzik Kolacja wigilijna
 • sfora Kolacja wigilijna
 • forumowisko Kolacja wigilijna
 • services sprite Kolacja wigilijna
 • spis Kolacja wigilijna
 • wahacz Kolacja wigilijna
 • polec Kolacja wigilijna
 • co robie Kolacja wigilijna
 • gadu gadulive Kolacja wigilijna
 • services sprite Kolacja wigilijna
share save 171 16 Kolacja wigilijna
Ten wpis został opublikowany w kategorii , , , , , i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>