Kilka uwag na Walentynki – WPIS GOŚCINNY JANA

PinExt Kilka uwag na Walentynki  WPIS GOŚCINNY JANA

Sceptycyzm mojego Jana sięga ostatnio zenitu, każdy ma jednak prawo do własnych poglądów, nawet jeśli graniczą one z maksymalizmem. Ja wyrazy miłości, czułości czy zwykłej szczególnej uwagi pod swoim adresem lubię i na co dzień i od święta.

matyldowe serduszko Kilka uwag na Walentynki  WPIS GOŚCINNY JANA

Serduszko francuskie z śliwkowym nadzieniem by Matylda, fot. Matylda Bliżej Ciebie

I, chociaż często jestem także stanowcza w swoich poglądach, to akurat do obchodzenia świat różnych podchodzę na dużym luzie i jak ktoś pamięta o np. imieninach, to spoko, a jak nie dostanę kwiatka na 8 marca, bo Jan się zaperza, że nikt go do wystawania w kolejkach w kwiaciarni w tym dniu zmuszać nie będzie, to też przeżyję. W końcu jest jeszcze 364 dni w roku, kiedy mogę liczyć na miłą niespodziankę. No a ja, strażniczka domowego ogniska, heheheh, upiekłam dla Jana i dla moich dwóch ukochanych brzdąców – Kubusia i Kalinki serduszka z francuskiego ciasta. Taki mój akcencik na TAK za Walentynkami, a co myśli o Walentynkach Jan, to pisze już on sam…

Do tych najbardziej romantycznych to ja chyba nie należę i do Walentynek stosunek mam ambiwalentny. Tak samo jak do Dnia Kobiet, Dnia Strażaka i jeszcze paru innych.

Zresztą nie o romantyzm tu  chodzi, tylko o tworzenie pewnej presji przez innych, nie wiem:  speców od pop kultury i tradycji, marketingowych szarlatanów od sprzedaży wszystkiego i niczego  czy w końcu media. To oni chcą zmusić mnie do tego, abym w Dniu Kobiet kupował kwiatek dla Ewy, a w Walentynki manifestował miłość do żony, córki, syna, partnerki, partnera, ulubionego chomika czy kogokolwiek jeszcze innego.

Te same siły w Boże Narodzenie każą mi być rodzinnymi i ciepłym, a w Sylwestra bawić się do upadłego i być szczęśliwym, że człowiek jest znów o rok starszy, co chyba biorąc pod uwagę, w którą stronę zmierza nasze życie, nie jest informacją najbardziej optymistyczną.

Podobnie przykłady mógłbym mnożyć, ale nie o to chodzi. Żeby była jasność.  Nie uważam, iż nie trzeba szanować kobiet, strażaków, żon, partnerek i nawet chomika. Trzeba być ciepłym rodzinnym i nawet romantycznym od czasu do czasu. Tylko, że nie na czyjeś zawołanie.

Uważam, że trzeba do tego dążyć przez wszystkie dni w roku, choć pewnie nie zawsze się to udaje. Poza tym – moim zdaniem – prawdziwego mężczyznę poznaje się po czynach. Ale nie po takich, że na Dzień Kobiet kupi kwiatka, a na Walentynki zabierze do na romantyczną komedię. Wydaje mi się, że ważniejsze jest jaki jest na co dzień. Jak traktuje innych nie tylko od święta i ciekawiej też jest, gdy kupi kwiatek Ewie na Dzień Strażaka, do kina i na kolację zabierze z okazji rocznicy Konstytucji Trzeciego Maja a prezent ze sklepu: www.blizejciebie.pl zrobi bez powodu.


Jan Bliżej Ciebie

Podziel się na:
 • services sprite Kilka uwag na Walentynki  WPIS GOŚCINNY JANA
 • kciuk Kilka uwag na Walentynki  WPIS GOŚCINNY JANA
 • sledzik Kilka uwag na Walentynki  WPIS GOŚCINNY JANA
 • sfora Kilka uwag na Walentynki  WPIS GOŚCINNY JANA
 • forumowisko Kilka uwag na Walentynki  WPIS GOŚCINNY JANA
 • services sprite Kilka uwag na Walentynki  WPIS GOŚCINNY JANA
 • spis Kilka uwag na Walentynki  WPIS GOŚCINNY JANA
 • wahacz Kilka uwag na Walentynki  WPIS GOŚCINNY JANA
 • polec Kilka uwag na Walentynki  WPIS GOŚCINNY JANA
 • co robie Kilka uwag na Walentynki  WPIS GOŚCINNY JANA
 • gadu gadulive Kilka uwag na Walentynki  WPIS GOŚCINNY JANA
 • services sprite Kilka uwag na Walentynki  WPIS GOŚCINNY JANA
share save 171 16 Kilka uwag na Walentynki  WPIS GOŚCINNY JANA
Ten wpis został opublikowany w kategorii , i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Kilka uwag na Walentynki – WPIS GOŚCINNY JANA

 1. Lizka pisze:

  Przyznam, że podobne refleksje nasuwają mi się zawsze przy okazji „tych ważniejszych świąt”. Bo przecież mój rok może być nie mniej szczęsliwy, jeśli sylwestra raz postanowię spędzić z książką przy kominku, a w Walentynki wybiorę się do kina ze swoim partnerem na dobry film akcji, przy którym oboje będziemy się świetnie bawić. Precz z komercyjną presją! ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>