Jakie kolory w pokoju dziecka?

PinExt Jakie kolory w pokoju dziecka?
101 Jakie kolory w pokoju dziecka?

www.blizejciebie.pl

Dobierając kolorystykę wystroju dziecięcego pokoju, kierujemy się zwykle własnymi przesłankami. Myślę, że nieuchronne jest to, że często wybieramy to, co nam się podoba lub co aktualnie jest we wnętrzarskiej modzie.

Chyba rzadko zastanawiamy się nad tym, jak duże znaczenie mogą mieć określone kolory w pokoju dziecka – czy i jak mogą współgrać z jego charakterem, usposobieniem , małą osobowością. Jeśli już, to słuchamy, co podpowiada nam nasza intuicja. A okazuje się, że dobór kolorów w mieszkaniu można spróbować dopasować np. do temperamentu dziecka.

Według psychologów idealnym kolorem dla spokojnego dziecka jest pomarańczowy, zaś dla wykazującego się dużą energią szkraba – zielony. Jeżeli zaś dziecko jest impulsywne i energiczne, nie powinniśmy w jego pokoju stosować odcieni dodatkowo pobudzających, takich jak jak czerwony, pomarańczowy, czy żółty.

Jednocześnie nie możemy też tak łatwo i jednoznacznie grupować maluchów, rzadko bywa bowiem, aby ich charakter dał się przypisać do jednej lub drugiej z grup w całości. Im dziecko jest starsze, tym jego osobowość staje się bardziej ukształtowana.

Dlatego osobiście uważam i to podobno dobre podejście, że urządzenie pokoju niemowlaka w kolorach neutralnych jest wyjściem optymalnym, gdyż układ nerwowy tak małego dziecka nie jest jeszcze do końca rozwinięty, a zbyt krzykliwe barwy mogłyby tylko niepotrzebnie pobudzać maluszka.

O wyrazistym kolorze w dziecięcym pokoju warto pomyśleć, gdy dziecko ma około dwóch lat, wówczas mamy już pewne obserwacje, które kolory np. w ubrankach czy zabawkach podobają mu się najbardziej. To może być trop, jaki kolor i w jakiej tonacji wybrać. Wtedy już też znamy pierwsze upodobania dzieci – czy lubią bardziej zwierzątka, rośliny, misie czy księżniczki. To nam podpowie, jakie zastosować dekoracje.

Ja staram się minimalizować ilość dekoracji, bo już sama ilość zabawek w pokoju zwykle jest duża. Lubię zagospodarować kolorystycznie jedną ścianę, a inne pozostawić w kolorze dosyć neutralnym. Stąd moje dzisiejsze inspiracje. Zostawiam Was dziś z nimi, a jutro powiem Wam co myślę na temat organizacji przestrzeni w dziecięcym pokoju.

17 Jakie kolory w pokoju dziecka?

Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

22 Jakie kolory w pokoju dziecka?

Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

32 Jakie kolory w pokoju dziecka?

Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

42 Jakie kolory w pokoju dziecka?

Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

52 Jakie kolory w pokoju dziecka?

Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

PS Dzisiejszy wpis inspiruje seria ochraniaczy i pościeli do łóżeczek Motherhood w stonowanych kolorach z akcentem w kolorowe kropki – produkty dostępne są w sklepie internetowym www.blizejciebie.pl.

Podziel się na:
 • services sprite Jakie kolory w pokoju dziecka?
 • kciuk Jakie kolory w pokoju dziecka?
 • sledzik Jakie kolory w pokoju dziecka?
 • sfora Jakie kolory w pokoju dziecka?
 • forumowisko Jakie kolory w pokoju dziecka?
 • services sprite Jakie kolory w pokoju dziecka?
 • spis Jakie kolory w pokoju dziecka?
 • wahacz Jakie kolory w pokoju dziecka?
 • polec Jakie kolory w pokoju dziecka?
 • co robie Jakie kolory w pokoju dziecka?
 • gadu gadulive Jakie kolory w pokoju dziecka?
 • services sprite Jakie kolory w pokoju dziecka?
share save 171 16 Jakie kolory w pokoju dziecka?
Ten wpis został opublikowany w kategorii , , , , i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>