Jak fajnie jest być w ciąży i… dostawać prezenty od Mikołaja

PinExt Jak fajnie jest być w ciąży i... dostawać prezenty od Mikołaja

Ostatnio w jednym z popularnych pism dla mam M jak mama  natknęłam się na artykuł pod tytułem „9 powodów, dla których fajnie jest być w ciąży” i od razu sobie pomyślałam o… sobie i o jednej z moich bliskich koleżanek. Stanęła mi przed oczyma kobieta z radością wymalowaną na twarzy, z dumą pomykająca w pracy i poza nią wraz ze swoim nieodłącznym przez 9 miesięcy brzuszkiem.

Tak – ja taki obraz ciąży mam w swojej głowie. Obce mi są klimaty umęczenia i użalania się nad sobą, że coś boli, doskwiera, ciśnie, że w ciąży jest po prostu źle i trzeba się z tym cierpieniem obnosić. Nie powiem – miewałam w obu moich ciążach i z Kubusiem i z Kalinką kilka takich momentów, gdy organizm nie nadążał, że tak to ujmę, za tym co pomyśli głowa i czuje rozemocjonowane serce. I ja opadałam wtedy z sił i potrzebowałam tygodnia lub dwóch, aby dojść do tzw. formy. Jednak traktowałam to jako okres przejściowy, kiedy musiałam trochę bardziej zadbać o siebie z myślą nie tylko o swoim zdrowiu, ale i o nienarodzonym maleństwie. Robiłam więc sobie taki domowy reset, przy wsparciu, czytaj: odciążeniu w codziennych obowiązkach domowych, które każda kobieta nawet w ciąży ma – moich najbliższych.

Zwykle też wtedy mąż lub wpadająca w odwiedziny rodzina, albo znajomi obsypywali mnie drobnymi prezentami. Czasem była to jakaś ciekawa nowa herbata o zaskakującym, orientalnym smaku, caaałe opakowanie tylko dla mnie waniliowego ptasiego mleczka, koszyk peeeełen mandarynek lub pączek z nadzieniem różanym… Były też i prezenty bardziej, hmmm… bardziej konkretne, tzn. dokładnie takie, które miały mi ulżyć w moim chwilowym, jak się później okazywało gorszym stanie spowodowanym „przeciążeniem” ciążą. Jednym z takich prezentów była taka śmieszna poduszka nazywana kojcem marki Motherhood. To pierwsza w Polsce ergonomiczna poduszka w kształcie litery C dla wsparcia całego ciała kobiety w ciąży w pozycji leżącej lub siedzącej.

Dzięki niej łatwiej mi było znaleźć podczas pierwszej ciąży, najlepszą pozycję do snu w dużym łóżku, ale i podczas odpoczynku na kanapie przed telewizorem. W dodatku, była niezastąpiona w trakcie karmienia piersią Kubusia, a potem gdy Kubuś jeszcze gramolił się do piersi, a ja byłam już w ciąży z Kalinką.

W moim przypadku tę poduszkę wykorzystałam maksymalnie podczas moich dwóch ciąż i korzystam z niej nadal, gdy karmię piersią Kalinkę. Kuba czasem mi ją zabiera, gdy na podłodze buduje sobie zamki z klocków i robi dookoła mur obronny. Nazwa kojec dla tej poduszki jest nieprzypadkowa, bo gdy Kubuś i Kalinka byli maaaalusieńkimi brzdącusiami, to dla zapewnienia im bezpieczeństwa w łóżeczku, by nie uderzali się  w trakcie snu o szczebelki łóżeczka po bokach.

Tak to, dzięki także otrzymywaniu prezentów, w tym – praktycznych prezentów ciąża jest fajna! Gdybym zaś miała zwizualizować „fajność” ciąży na przykładzie, to byłaby to fota mojej ostatnio ulubionej ciężaróweczki, która pod koniec 7-go miesiąca pomyka po korytarzach firmy w cudniastym czarnym zestawie: koszulka + spodnie, wraz z modnym dodatkiem tego sezonu – szelkami w panterkę!

Ok, to czas teraz na zapowiadane wczoraj moje podpowiedzi na typowo kobiece prezenty ze sklepu www.blizejciebie.pl. Wolicie zestaw bardziej praktyczny, przemyślany pod kątem racjonalnym? Czy może coś dla czystej przyjemności? Ja podpowiadam, Wy wybieracie…

Prezent dla kobiety Jak fajnie jest być w ciąży i... dostawać prezenty od Mikołaja

Prezent dla kobiety, którą kobietą w ciąży lub mamą bywa, www.blizejciebie.pl

Pamiętajcie, że Wy też możecie być Świętym Mikołajem. Bo kupując w sklepie www.bliżejciebie.pl pieluszki Bella Baby Happy, pomagacie dożywiać dzieci w ramach akcji Pajacyk! Wiem, pamiętać trzeba cały rok, ale w okresie przedświątecznym i dziś w Mikołajki, proszę, pomyślcie o tym szczególnie!

pah baner Jak fajnie jest być w ciąży i... dostawać prezenty od Mikołaja

Kupując pieluszki Bella Baby Happy pomagasz dożywiać dzieci z Polską Akcją Humanitarną, www.blizejciebie.pl

Podziel się na:
 • services sprite Jak fajnie jest być w ciąży i... dostawać prezenty od Mikołaja
 • kciuk Jak fajnie jest być w ciąży i... dostawać prezenty od Mikołaja
 • sledzik Jak fajnie jest być w ciąży i... dostawać prezenty od Mikołaja
 • sfora Jak fajnie jest być w ciąży i... dostawać prezenty od Mikołaja
 • forumowisko Jak fajnie jest być w ciąży i... dostawać prezenty od Mikołaja
 • services sprite Jak fajnie jest być w ciąży i... dostawać prezenty od Mikołaja
 • spis Jak fajnie jest być w ciąży i... dostawać prezenty od Mikołaja
 • wahacz Jak fajnie jest być w ciąży i... dostawać prezenty od Mikołaja
 • polec Jak fajnie jest być w ciąży i... dostawać prezenty od Mikołaja
 • co robie Jak fajnie jest być w ciąży i... dostawać prezenty od Mikołaja
 • gadu gadulive Jak fajnie jest być w ciąży i... dostawać prezenty od Mikołaja
 • services sprite Jak fajnie jest być w ciąży i... dostawać prezenty od Mikołaja
share save 171 16 Jak fajnie jest być w ciąży i... dostawać prezenty od Mikołaja
Ten wpis został opublikowany w kategorii , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>