HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)

PinExt HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)

Ja wiem, że jest poniedziałek. Zdaję sobie sprawę, że żal Wam lata i nie do końca wierzycie w nieprzerwanie złotą, polską jesień – cudowną dla oka kolorowymi liśćmi w parku czy pachnącą soczystością owoców w sadzie i warzyw w ogrodzie.

Ale po co, no po co się zadręczać i myśleć, że zaraz zacznie non stop padać i będzie hulał wiatr???? – aaaa, jak już musi, to niech sobie czasem popada, niech wietrzysko się wywieje, a my nie pozwólmy odfrunąć naszemu dobremu humorowi, wraz z pierwszym jesiennym migrenowym bólem głowy, lecz stawmy czoła zmiennej aurze – swoją osobistą HOT aurą.

Zbudujmy ją ciekawą inspiracją, fajnym strojem, zadbajmy o nasze ciepłe domowe gniazdko, a najlepiej – toooo zawsze działa MEGA – puśćcie kulinarne wodze fantazji! – Wcale nie musicie być od razu „master szefem”. Rozejrzyjcie się na spacerze, czy czasami nie przechodzicie obok krzewu czarnego bzu albo czy tuż pod nogami nie rosną jakieś ciekawe polskie zioła, o działaniu których nawet nie mieliście pojęcia?

Zabierzcie je do domu i pogłębiając swoją wiedzę o pysznym, naturalnym, zdrowym jedzeniu – przygotujcie dla siebie i najbliższych coś niecodziennego.

Nie mogłam się dziś zdecydować, czy zapodać Wam Matyldowe Fashion Love czy przepisy kulinarne, zrobiłam Wam zatem wczesnojesienną mieszankę ziołowo – modowo – kulinarną. Częstujcie się moimi inspiracjami, niech HOT JESIEŃ będzie z Wami!

Na czele mojej jesiennej listy HOT of MATYLDA – NOWOŚĆ  z oferty sklepu Bliżej Ciebiewkładki higieniczne Bella Panty Herbs z dodatkiem babki lancetowatej – ziela, które właściwie tępione jest jako chwast, a odpowiednio wykorzystane – może mieć działanie nawet lecznicze. Nazwa „plantago” odnosi się – jak czytam w swoim podręcznym ziołowym słowniczku, który zakupiłam w ubiegłym roku – do płaskiego kształtu liści babki. Jako środek leczniczy, była ona stosowana już od starożytności.

Bo dzięki bogatej zawartości śluzów, roślina ta, oczywiście po odpowiednim przetworzeniu, działa na przykład uspokajająco na błonę śluzową nosa, nawilża i eliminuje odruch kaszlu. Stosuje się ją do płukania gardła, by złagodzić stany zapalne, przeciwdziała też  uporczywym aftom w ustach.

Przede wszystkim zaś w przekazach ludowych utarło się mówić o tym, iż babka lancetowata lub zwyczajna, jak się o niej mówi inaczej – jest niezastąpiona na okłady! Naturalne okłady – od lat używa się jej w leczeniu ran, poparzeń oraz ukąszeń. Okłady z jej suchych liści oraz kompresy namoczone w naparze potrafią doskonale nawilżyć i wygładzić suchą i uszkodzoną skórę. – I to właśnie działanie postanowiła wykorzystać marka Bella, która w trosce o komfort i zdrowie skóry kobiety, stworzyła wkładki higieniczne właśnie z jej dodatkiem. Jeszcze 20 lat temu takiego  produktu jak wkładki higieniczne w Polsce nie było jeszcze wcale. Dziś kobieta nie wyobraża sobie funkcjonowania bez nich na co dzień. Dlatego słusznie, że te produkty ciągle się doskonali. Zachęcam, wpadajcie zatem do Drogerii w sklepie www.blizejciebie.pl i pomyślcie o dorzuceniu do listy  zakupów tej NOWOŚCI

PS Ja się zabieram za robienie soku z czarnego bzu, a więc jutro wrócę do Was z przepisem na ten zdrowy pitny smakołyk!

110 HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)

Źródło zdjęcia dziewczyny: www.pinterest.com. Wkładki Bella Panty Herbs plantago to NOWOŚĆ w ofercie sklepu www.blizejciebie.pl. Zdjęcia babki lancetowatej - Matylda Bliżej Ciebie

27 HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)

Fot. Matylda Bliżej Ciebie

33 HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)

Fot. Matylda Bliżej Ciebie

43 HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)
Fot. Matylda Bliżej Ciebie
53 HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)

Fot. Matylda Bliżej Ciebie

62 HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

72 HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

82 HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

91 HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

102 HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

 

112 HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

122 HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

132 HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

142 HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

151 HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

 

Podziel się na:
 • services sprite HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)
 • kciuk HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)
 • sledzik HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)
 • sfora HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)
 • forumowisko HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)
 • services sprite HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)
 • spis HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)
 • wahacz HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)
 • polec HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)
 • co robie HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)
 • gadu gadulive HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)
 • services sprite HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)
share save 171 16 HOT of MATYLDA! Na dobry początek jesieni :)
Ten wpis został opublikowany w kategorii , , , , , , , , , , , , i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>