Hipo – znaczy mniej… Dla kogo hipoalergiczne produkty są potrzebne?

PinExt Hipo – znaczy mniej... Dla kogo hipoalergiczne produkty są potrzebne?

Mam koleżankę, która sama ma skłonność do różnego rodzaju alergii (co rusz okazuje się, że biega na jakieś testy alergiczne), bo choć nauczyła się już obserwować swój organizm i czasami trafnie potrafi określić, co jej szkodzi i dlaczego ma wysypkę, albo jakieś czerwone plamy na skórze, to jednak porada lekarza od czasu do czasu jest wskazana. Bywa, że są i jakieś wspomagające w walce z alergiami leki. Jak bardzo dokuczliwe jest swędzenie skóry w różnych miejscach, chyba nie muszę nikogo przekonywać. To po prostu denerwuje.

Kiedy to piszę, przypomniała mi się sytuacja, kiedy przed narodzinami Kubusia, będąc kilka dni na oddziale tzw. patologii ciąży, rozmawiałam z ciężarną dziewczyną, że swędzi ją cała skóra, a szczególnie w okolicy biustu. Okazało się, że to jakieś reakcje na leki. Strasznie się wtedy dziwiłam, a potem, kiedy już sama zostałam mamą i karmiłam piersią, też czasami doświadczałam takiego swędzenia. Nie jest to przyjemne, oj nie!

Ale wracając – moja koleżanka Iza jest przewrażliwiona na punkcie alergii u siebie, bo to zwyczajnie przeszkadza jej w codziennym życiu. Odwiedzanie lekarza od czasu do czasu, czy robienie testów alergologicznych – to i czas i powiedzmy sobie szczerze – pieniądze. Zapytałam ją ostatnio – a co z Maksem, jej rocznym synkiem? Czy on odziedziczył po niej te alergiczne dolegliwości? Okazało się, że jak na razie odpukać, to nie. Przyznała jednak, że „dmucha na zimne”. Stara się, by w pielęgnacji czy żywieniu Maksa unikać substancji powszechnie uznawanych za alergizujące – tyle może zrobić sama od siebie, świadomie, by zaoszczędzić mu przykrych np. wysypokowych niespodzianek na skórze.

Tak sobie pomyślałam, że w ramach MOJEGO PORADNIKA SUBIEKTYWNEGO podzielę się z Wami doświadczeniami mojej koleżanki z tego, jak dba o to, by chronić swojego malca przed alergiami, tak zwyczajnie i po prostu. Iza, sama będąc alergiczką, wybiera produkty zarówno dla siebie jak i profilaktycznie dla swojego Maksia – tzw. hipoalergiczne. Szuka takich produktów, które nie zawierają w swoim składzie związków, które wie już z własnego doświadczenia, są najczęstszymi alergenami, czyli np. pozbawione są substancji barwiących, alkoholu czy alergizujących środków zapachowych i konserwantów. Zawsze mi powtarza: „hipo” – znaczy mniej, mniej tego co w jej pojęciu złe, sztuczne, baaardzo chemiczne, niezdrowe. Ona jest przewrażliwiona, ale gdybym była na jej miejscu, pewnie myślałabym tak samo. Wiem, że wiele jest osób dorosłych, ale i dzieci, które są bardzo wrażliwe, czy to jeśli chodzi o skórę czy o produkty w żywieniu, które mogą potem spowodować kłopoty w normalnym funkcjonowaniu organizmu. Dlatego dla nich właśnie przygotowałam w konsultacji z moją koleżanką nasz subiektywny ranking sprawdzonych i polecanych przez nią produtków hipoalergicznych. Na jutro zaplanaowałam dla Was odcinek pierwszy pt. „HIPO” znaczy mniej – ZDROWA PIELĘGNACJA WRAŻLIWEJ SKÓRY. A potem będzie coś i o hipoalergicznej… kuchni.

A tak „z innej beczki” – uwielbiam  różne proste pomysły typu DIY, czyż te doniczki korkowe nie są urocze?

DIY pomysł Hipo – znaczy mniej... Dla kogo hipoalergiczne produkty są potrzebne?

Korkowe miiiini doniczki DIY, źródło zdjęcia: www.pinterest.com

Podziel się na:
 • services sprite Hipo – znaczy mniej... Dla kogo hipoalergiczne produkty są potrzebne?
 • kciuk Hipo – znaczy mniej... Dla kogo hipoalergiczne produkty są potrzebne?
 • sledzik Hipo – znaczy mniej... Dla kogo hipoalergiczne produkty są potrzebne?
 • sfora Hipo – znaczy mniej... Dla kogo hipoalergiczne produkty są potrzebne?
 • forumowisko Hipo – znaczy mniej... Dla kogo hipoalergiczne produkty są potrzebne?
 • services sprite Hipo – znaczy mniej... Dla kogo hipoalergiczne produkty są potrzebne?
 • spis Hipo – znaczy mniej... Dla kogo hipoalergiczne produkty są potrzebne?
 • wahacz Hipo – znaczy mniej... Dla kogo hipoalergiczne produkty są potrzebne?
 • polec Hipo – znaczy mniej... Dla kogo hipoalergiczne produkty są potrzebne?
 • co robie Hipo – znaczy mniej... Dla kogo hipoalergiczne produkty są potrzebne?
 • gadu gadulive Hipo – znaczy mniej... Dla kogo hipoalergiczne produkty są potrzebne?
 • services sprite Hipo – znaczy mniej... Dla kogo hipoalergiczne produkty są potrzebne?
share save 171 16 Hipo – znaczy mniej... Dla kogo hipoalergiczne produkty są potrzebne?
Ten wpis został opublikowany w kategorii , , , , , , i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>