Dwulatek w pieluszce – czy to obciach?

PinExt Dwulatek w pieluszce  czy to obciach?

Rozmawiałam dziś ze znajomą blogerką na fejsbuku na temat pieluszkowania dwulatków. Jej syn jest w podobnym wieku, jak nasz Kubuś, który ma dwa latka z małym okładem. Zakomunikowała mi dzisiaj wieść, iż kupiła nocnik (uważa, że i tak późno w stosunku do innych znajomych mam) i zaczyna właśnie przyzwyczajać swojego malca do załatwiania się nie w pieluszkę, tylko na nocnik. Zapytała więc od razu – a Ty masz już nocnik dla Kuby?

Pochwaliłam się zatem, że mam i owszem, ale oprócz niego mamy też dziecięcą nakładkę na sedes, która przydaje nam się bardziej. Jednak dodałam, że Kubuś nadal nosi pieluszki i uważam, że w jego przypadku jest to naturalne.

I tu tak po koleżeńsku, niby, dostało mi się – że co? Że jak to? To jeszcze nie oduczyłam dziecka noszenia pieluch, bo ona to już ma tzw. „stresa”, że inne mamy z piaskownicy to jedna przez drugą licytują się, której dziecko ile razy w ciągu dnia woła, że chce się załatwić. No i ona zaczyna czuć się nieswojo z faktem, że jej synek ma prawie dwa latka i nocnik jest mu obcy. Tak więc kupiła ów i próbują, przy czym jakoś i mamie i dziecku na razie nie idzie ta sztuka opanowywania nowej umiejętności. Tzn. udaje się za co piątym razem, ale porażek jest więcej niż zwycięstw, więc frustracja narasta. I koleżanka moja już sama nie wie, czy może sama się nakręca negatywnie, czy coś z jej dzieckiem jest nie tak, czy może to ona zaczęła oduczanie swojego szkraba od pieluszki za wcześnie? Przy czy dziewczyna dużo czyta w tym kierunku, wszystko teoretycznie wie, a rzeczywistość w tym temacie wydaje się ją zbyt mocno zaskakiwać…

Ja jej więc na to, że… – Kochana, nie dajmy się zwariować. Przecież dziecko to nie nakręcany na baterie robot, co to od razu „załapuje, o co kaman”. Owszem, rodzic powinien kształtować u dziecka pewne umiejętności, no ale, rzecz jasna, nie na siłę. Na pewno nie w imię tego, aby z czystym sumieniem móc pochwalić się następnego dnia w piaskownicy, że od wczoraj właśnie moje dziecko nie robi w pieluchę, tylko załatwia się na nocnik lub do sedesu.

Podałam więc jej na pociechę swoje dane statystyczne w procesie – podkreślam – procesie, a nie w dyscyplinie mistrzostw świata we wczesnym robieniu na nocnik – iż Kubie udaje się ta sztuka opanowywania nowej umiejętności raz na dziesięć – dwanaście razy. Przy czym nasz Kubuś jest od jej synka o dwa i pół miesiąca starszy. Zaś, aby zaoszczędzić sobie i jemu stresów z powolnego, indywidualnego dla niego przebiegu w/w procesu, jest szczęśliwym użytkownikiem pieluszek Bella Baby Happy w rozmiarze 5 i zastanawiamy się, czy kupić 6ki. Dodałam, że do naszego indywidualnego procesu edukacji nocnikowo-sedesowej przydają nam się chusteczki nawilżone Happy Fruits. Raz kupujemy bananowe, raz poziomkowe – pachną, tak, że można by je zjeść, he, he, ale służą do zupełnie czegoś innego. Można nimi wycierać zabrudzoną buźkę, rączki i dzięki temu, że są biodegradowalne – wrzucać nawet do toalety. Mogą więc służyć jako nawilżony papier toaletowy dla maluchów. W sklepie internetowym www.blizejciebie.pl kupujemy je od razu w zestawie po cztery opakowania.

Podziel się na:
 • services sprite Dwulatek w pieluszce  czy to obciach?
 • kciuk Dwulatek w pieluszce  czy to obciach?
 • sledzik Dwulatek w pieluszce  czy to obciach?
 • sfora Dwulatek w pieluszce  czy to obciach?
 • forumowisko Dwulatek w pieluszce  czy to obciach?
 • services sprite Dwulatek w pieluszce  czy to obciach?
 • spis Dwulatek w pieluszce  czy to obciach?
 • wahacz Dwulatek w pieluszce  czy to obciach?
 • polec Dwulatek w pieluszce  czy to obciach?
 • co robie Dwulatek w pieluszce  czy to obciach?
 • gadu gadulive Dwulatek w pieluszce  czy to obciach?
 • services sprite Dwulatek w pieluszce  czy to obciach?
share save 171 16 Dwulatek w pieluszce  czy to obciach?
Ten wpis został opublikowany w kategorii , , , , , i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>