Być happy, być szczęśliwym…

PinExt Być happy, być szczęśliwym...
happy 1 Być happy, być szczęśliwym...

Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

Bycie szczęśliwym to takie wydaje się proste, a czasami trudne do osiągnięcia. Rzecz w tym, że być szczęśliwym przede wszystkim samemu trzeba chcieć! Trzeba lubić ten stan pozytywnego podekscytowania, kiedy wiemy, że jest nam miło, przyjemnie, jesteśmy zadowoleni z siebie, z życia, że czujemy się komfortowo… lub odczuwamy wielką radość, że czynimy szczęśliwymi innych.

To moje przemyślenie noszę w sobie od zawsze, jest dla mnie czymś podstawowym w życiu. Lubię czuć się happy! Oczywiście wiadomo, że życie to nie jest stan permanentnej szczęśliwości, jednak jak równie powszechnie wiadomo – samo dążenie do osiągania w tym wypadku szczęścia może już dawać nam wiele cudownych przeżyć.

A tak konkretnie dziś uderzyła mnie w serce myśl o szczęściu, kiedy czytałam najnowszy numer czasopisma dla rodziców GAGA. A tam na stronie 88 artykuł zatytułowany „Szczęście dla każdego”. Autorka tekstu Beata Banasiak-Parzych przybliżyła temat umiejętności odczuwania szczęścia i umiejętności czynienia innych szczęśliwymi na linii rodzice i ich dzieci. Zaczęła od bardzo słusznej uwagi, a raczej pytania o to, czy my, rodzice, uświadamiamy swoim maluchom od momentu kształtowania się ich świadomości, kiedy są jeszcze baardzo, bardzo małe, że zwyczajnie mają prawo być szczęśliwe?! Że powinny się cieszyć, nie zadręczać złymi myślami.

W artykule pada jeden z ważniejszych według mnie wniosków, że troska o innych wymaga w pierwszej kolejności zadbania o to, by samemu ze sobą czuć się szczęśliwym. Jeśli każdego dnia, jak pisze pani Beata, wygospodarujemy trochę czasu, by ofiarować go sobie, to będziemy lepszymi dla innych. I absolutnie nie zadręczajmy się choćby najmniejszą myślą, że nie zasługujemy na szczęście – to tak bzdurnie bezpodstawne przekonanie, które potrafi się czasami w ludziach zakorzenić, że nie pozwala im się cieszyć ani mniejszymi ani większymi osiągnięciami. Nigdy, przenigdy nie pozwalajmy sobie na to. Wszyscy zasługujemy na szczęście dla samych siebie, a następnie po to chociażby, żeby swoim szczęściem obdzielać innych! Bo z kolei najpiękniejszą rzeczą jest uszczęśliwianie innych! – o tym będzie następny post, którego pomysł zrodził się we mnie po przeczytaniu listopadowego numeru GaGi.

PS Przypominam Wam, że możecie wpadać do sklepu interentowego www.blizejciebie.pl na… uszczęśliwiające zakupy, bo czekają na Was jeszcze do 28 listopada atrakcyjne zestawy z różnymi prezentami dla mam i maluszków. Zapraszam Was TU po szczegółowe informacje o zestawach oznaczonych szarfą z napisem POMYSŁ NA PREZENT  i odwiedźcie też koniecznie profil Bliżej Ciebie na Facebooku – klik.

happy Być happy, być szczęśliwym...

Sprawdź zestawy pieluszek Happy z prezentem od sklepu www.blizejciebie.pl

Podziel się na:
 • services sprite Być happy, być szczęśliwym...
 • kciuk Być happy, być szczęśliwym...
 • sledzik Być happy, być szczęśliwym...
 • sfora Być happy, być szczęśliwym...
 • forumowisko Być happy, być szczęśliwym...
 • services sprite Być happy, być szczęśliwym...
 • spis Być happy, być szczęśliwym...
 • wahacz Być happy, być szczęśliwym...
 • polec Być happy, być szczęśliwym...
 • co robie Być happy, być szczęśliwym...
 • gadu gadulive Być happy, być szczęśliwym...
 • services sprite Być happy, być szczęśliwym...
share save 171 16 Być happy, być szczęśliwym...
Ten wpis został opublikowany w kategorii , , , , , , , , i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>