Wokół wigilijnego stołu

PinExt Wokół wigilijnego stołu

Dużo radości przynosi mi już samo myślenie o tym, jak w danym roku udekoruję wigilijny stół.

To ważne dla mnie głównie z estetycznego punktu widzenia, bo lubię cieszyć oko czymś co jest po prostu ładne, ale  pamiętam  także o tym, że  świąteczna oprawa tworzy niepowtarzalny nastrój pomiędzy nami – domownikami.

Lubię każdego roku poszukiwać innych inspiracji i tworzyć nowe elementy wystroju, by za każdym razem zrobić przyjemność nie tylko sobie, ale także moim bliskim. Ubóstwiam ten element zaskoczenia, gdy  w ferworze przedświątecznej krzątaniny, w ostatni dzień, w ostatnich kilka godzin pojawia się (wyczarowana moimi rękami) nowa aranżacja wnętrza z jedyną, niepowtarzalną dekoracją stołu w roli głównej.

Podświadomie czuję, że wigilijny stół to coś, co najbardziej zbliża nas do siebie.  I to zarówno wtedy, gdy tę wigilię spędza się w węższym gronie – najbliższych sobie osób (męża, dziecka), jak i  dalszych członków rodziny – rodziców, babć, dziadków czy nawet kuzynów czy ciotek i wujków, z którymi – jak to Mój Jan u siebie na blogu napisał – nie zawsze łączą nas z nimi poprawne relacje… Bo – jeśli chodzi o budowanie wigilijnego nastroju bliskości pomiędzy jej uczestnikami, to ja wychodzę z założenia, że wiele w pierwszym rzędzie  zależy od nas samych, a w drugiej kolejności pozytywnego, „świątecznego” zachowania możemy oczekiwać od innych…

Ale wracając do dekoracji świątecznych – ulegam, jak widzę po sobie w tym roku – modzie na Skandynawię – czyli zachwycają mnie głównie białe i w dodatku jak najbardziej naturalne ozdoby. Szyszki, suszone owoce, patyczki prosto z lasu, przewiązane urzekającymi kolorowymi wstążeczkami, w połączeniu z gałązkami pachnącego świerku – to chyba to, co chcę zobaczyć i poczuć w te święta.

Zostawiam Was dzisiaj z moimi kilkoma  inspiracjami, a sama już otwieram w głowie nową zakładkę  na skompletowanie konkretnych pomysłów na stworzenie własnoręcznych gwiazdkowych dekoracji. Jeśli mi się udadzą, z pewnością o nich tu opowiem i na fotach pokażę.

Zdjęcia pochodzą z bloga Bielszy odcień bieli

1 Wokół wigilijnego stołu

2 Wokół wigilijnego stołu

Podziel się na:
 • services sprite Wokół wigilijnego stołu
 • kciuk Wokół wigilijnego stołu
 • sledzik Wokół wigilijnego stołu
 • sfora Wokół wigilijnego stołu
 • forumowisko Wokół wigilijnego stołu
 • services sprite Wokół wigilijnego stołu
 • spis Wokół wigilijnego stołu
 • wahacz Wokół wigilijnego stołu
 • polec Wokół wigilijnego stołu
 • co robie Wokół wigilijnego stołu
 • gadu gadulive Wokół wigilijnego stołu
 • services sprite Wokół wigilijnego stołu
share save 171 16 Wokół wigilijnego stołu
Ten wpis został opublikowany w kategorii i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>